Marek Kristek

Šéftréner a hlavný tréner kategórie starších žiakov

Odchovanec bratislavského Slovana, kde prešiel všetkými vekovými kategóriami. Trénoval postupne prípravku, žiakov, dorast a mužov. Posledné roky strávil ako šeftréner Slovakia Talents 2021/2022, v Poľsku ako športový manažér 2017 – 2019 v KTH Krynica. V Rakúsku bol v rokoch 2016 – 2017 šéftrénerom mládeže v Icehawks Bruck. V rokoch 2015 – 2016 pôsobil v HoBa Bratislava ako tréner 8. a 9.

“Mojím cieľom je rozvíjať všetky činnosti mladých hráčov, čo sa týka hokeja, ale aj osobnosti ako človeka. Som rád, že budem pracovať s ľuďmi, s ktorými môžeme spoločným úsilím budovať dobré meno klubu.“

Mgr. Stanislav ŠENŠEL

Hlavný tréner kategórie mladších žiakov

Hokejovo vyrastal v klube HK 91 Senica, kde aktívne pôsobil ako hráč po vekovú kategóriu Dorast. Po skončení gymnázia vo svojom rodnom meste Myjava sa rozhodol pre štúdium na vysokej škole FTVŠ UK v odbore Trénerstvo ľadového hokeja a učiteľstvo telesnej výchovy. Počas štúdia pôsobil ako hráč v tíme univerzitného družstva Gladiators Trenčín. Trénerstvu ľadového hokeja sa začal venovať už počas štúdia na FTVŠ UK a to v klube HKL Bratislava, kde pôsobil 9 rokov pri trénovaní mládeže a získaval potrebnú prax a skúsenosti. 

Po skončení magisterského štúdia získal najvyššiu trénerskú licenciu „A+“. Od novej sezóny 2021/2022 začal trénovať v našom klube HC Lamač. Popri hokeji sa venuje aj iným činnostiam, napríklad:

 • učiteľ telesnej a športovej výchovy na ZŠ s MŠ Dubová 1 Bratislava;
 • tréner extraligového florbalového družstva žien VŠK PdF UK Hurikán Bratislava;
 • tréner Komisie vzdelávania talentovanej mládeže vo florbale pre Bratislavský kraj, kat. SŽ;
 • asistent trénera juniorskej reprezentácie vo florbale 2021 – 2023

Vo voľnom čase sa rád venuje volejbalu, hokejbalu a turistike.

Filip Honz

Hlavný tréner hokejovej predprípravky, asistent trénera hokejovej prípravky

Držiteľ trénerskej licencie kategórie C a účastník medzinárodného Rudi-Hiti Camp v Slovinsku, kde pôsobil po boku zlatého reprezentačného trénera Švédska U18 a bývalého reprezentačného trénera Slovenska U16 a U18. Filip bol na campe ako asistent trénera „A“ kategórie (ročník 2004-2000) a hlavný tréner „B“ kategórie (ročník 2005-2008). Taktiež pôsobil v rámci trénovania detí a amatérskych hokejistov pod záštitou hokejovetreningy.sk.

Filip je rodený Bratislavčan. Stredoškolské štúdium absolvoval rámci osemročného gymnázia a momentálne študuje 5. ročník na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Šport si získal jeho srdce už v útlom veku, oslovil ho futbal, ktorý aktívne hráva, a hokej, ktorému sa venuje najmä ako tréner. Ako sám hovorí: “Som veľmi šťastný človek, robím prácu, ktorú milujem a je taktiež mojím hobby – trénovanie hokejovej mládeže“.

Minulé pôsobiská:

 • HC Slovakia Talents
  2018 – 2022, Asistent trénera HP, Hlavný tréner HPP
 • HC Petržalka
  2016 – 2018, Asistent trénera HPP

Tomáš Svíčka

Asistent trénera pre kategórie HPP, HP, MŽ a sŽ

Hokej ho sprevádzal už od detstva. Svoj hokejový sen si začal profesionálne plniť v klube ŠHK 37 Piešťany, kde postupne prešiel žiackymi kategóriami až po Juniorov. S dorastom sa dostal dvakrát do finále prvej ligy, kde bojovali o postup do extraligy.

Ako dorastenec začal študovať na Strednej zdravotníckej škole v Trnave, odbor masér, kde nadobudol aj prax. Počas strednej školy hrával aj za juniorku HK Gladiators Trnava, kde jeho pôsobenie skrz zranenie bolo pozastavené a po dlhšej pauze sa vrátil naspäť do Piešťan. Po strednej škole začal štúdium na FTVŠ UK v Bratislave v odbore šport pre zdravie a učiteľstvo telesnej výchovy v kombinácií s trénerstvom.

Tomáš je ambiciózny mladý tréner, ktorý chce deťom odovzdať svoje skúsenosti a hokejové zručnosti. Ďalej sa zdokonaľuje vo svojej trénerskej praxi a v nových metódach trénovania. Rád sa učí aj od starších a skúsenejších kolegov. Pôsobí tiež ako tréner v hokejovej akadémií CE Hockey Academy.

Vo svojom voľnom čase chodí rád do prírody, hráva futbal, hokejbal a inline hokej.

piatok (31. 3. 2023)

Tréningy sú dočasne zrušené

DNEŠNÝ TRÉNING
 • MŽ ľadová plocha
 • SŽ ľadová plocha

Najbližšie zápasy

Kontakt

Telefón: 0908 560 871
Email: info@hclamac.sk

HC Lamač, s.r.o.
Borinská 23/A
841 03 Bratislava
IČO: 53 987 756