Trénerské hodnotenie kempu v Liptovskom Mikuláši

Aj tento rok absolvovali naše mladé hokejistky a hokejisti prípravný kemp v Liptovskom Mikuláši. Kemp sa konal v dvoch turnusoch – 31. 7. až 5. 8. (kategória 8-9) a 6. 8. až 12. 8. (kategória 6-5ht). Trénerské zloženie na kempoch: Tomáš Segíň (hlavný tréner mládeže) viedol tréningový proces a vzdelávanie trénerov, Dávid Jaša (tréner kategórie 8-9, 1. turnus), Tomáš Svička (tréner 6-5ht), Dominik Antala (silovo-kondičná príprava/off-ice) a Branislav Medzihorský (tréner brankárov). Prečítajte si, ako prípravný kemp hodnotia naši tréneri.

Hodnotenie kempu – Tomáš Segíň

© Jakub Homoľa

„Z obsahového hľadiska sme sa počas kempu zamerali na korčuliarsku obratnosť a herné činnosti jednotlivca. Prvý týždeň staršie deti z nášho klubu absolvovali 10 tréningových jednotiek na ľade, 5 TJ na suchu (silovo-kondičných) a 5 TJ zameraných na mobilitu a kompenzačné cvičenia, ako aj jeden zápas s domácim výberom Draci Liptovský Mikuláš.

Druhý týždeň bol objem TJ podobný, ale podarilo sa nám odohrať až 2 zápasy. V oboch turnusoch sme absolvovali viaceré teambuildingové spoznávacie hry a besedy, pri ktorých si deti nastavili spoločné pravidlá, zabavili sa, spoznali sa medzi sebou a aj nás trénerov.

V oboch týždňoch išlo o moje prvé stretnutie s deťmi, ktoré hodnotím kladne. Oba turnusy nám dali množstvo informácií, s ktorými pracujeme v prípravnom období a budeme aj ďalej v období súťažnom.

U detí je vidieť, kto sa ako venoval letnej príprave, a ako boli pripravené.

Čaká nás veľa roboty, ale naším zámerom je, aby deti hokej bavil, aby sa v ňom zlepšili a aby mali z hokeja radosť. Nebude to však len o hokeji. Chceme tiež, aby sa deti v klube formovali, osobnostne rástli, aby vnímali správne hodnoty, pravidlá, vytvárali si priateľské vzťahy aj mimo ľadu a v tomto budú neodmysliteľnou súčasťou tiež rodičia. Teším sa na spoluprácu a spoločnú sezónu.“

Hodnotenie 1. turnusu kempu – Dávid Jaša

„Celkový dojem z týždňového kempu v LM bol výborný. Chlapci mali náročný program, ktorý vyvrcholil zápasom proti Liptovskému Mikulášu. Ten síce nevyšiel podľa našich predstáv, no celkový dojem z kempu nepokazil. Na chlapcoch oceňujem, ako celý týždeň tvrdo pracovali, trénovali disciplinovane, s rešpektom a veľkým záujmom z ich strany, so snahou pracovať na sebe a zlepšovať sa. Pri tréningoch off-ice si niektorí siahli na dno svojich síl, so snahou vydržať až do konca tréningu, čo hodnotím veľmi pozitívne. U niektorých hráčov sa na ľade prejavili nedostatky v hernej činnosti jednotlivca a korčuľovaní, na ktorých je ešte treba popracovať. Sú to najmä nepresnosť prihrávok a problémy so spracovaním puku a streľbou. Týždeň v LM ukázal, že hráči v kabíne tvoria súdržný a výborný kolektív, čo môže byť v sezóne dôležitý faktor k úspechu. Taktiež pozitívne hodnotím, že pri ťažších tréningoch sa hráči navzájom povzbudzovali a motivovali k lepšiemu výkonu. Súťaživosť, ktorá medzi nimi je, môže takisto prispieť k lepšiemu výkonu mužstva a k celkovému vývoju a zlepšeniu hráčov.“

Hodnotenie 2. turnusu kempu – Tomáš Svička

„Vo všeobecnosti hodnotím kemp veľmi pozitívne. Deti sa mi páčili svojím správaním, Čo sa týka tréningov, tréningy na ľade sa mi strašne páčili. Deti sa snažili nás vnímať, počúvať a snažili sa robiť veci najlepšie ako vedeli. Som spokojný, v akom trénerskom zložení sme sa tu stretli a mám z toho super pocit aj do budúcna. Všetci chceme to najlepšie pre deti a rozumieme si na ľade, aj mimo ľadu. Celkovo to hodnotím všetko pozitívne a chcem sa poďakovať klubu, že môžem byť súčasťou tohto tímu.“

pondelok (13. 5. 2024)

• MŽ6 (Ľ)